Doğasıyla ve yeşiliyle kendine hayran bırakan Tazlar köyünde yıllardır yapılan ve geleneksel hale gelen Tazlar Katmer Şenliği 9-10 Temmuz’da 4.500 kişinin katılımıyla yapıldı.
Şenlik, Cumartesi günü saat 12.30’da misafirlerin ve köy halkının katılımıyla başladı. İstiklal marşı ve şehitler için saygı duruşu ile devam eden şenlikte, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ve CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal da birer konuşma yaptı.

MUHTAR HOŞGELDİNİZ DEDİ
Köy Muhtarı Hidayet Ünal da şenlikte yaptığı konuşmada, 13. Katmer Şenliğinin güzel bir havada ve güzel misafirlerle birlikte gerçekleştiğini belirterek, misafirlere ve köy halkına hoş geldiniz dedi.
Konuşmaların ardından Tazlar Halk Oyunu grubu Tazlar Ateşi sahne aldı. Ardından şişme oyunları, tırmanma, halat çekmek, ip oyunları, sumo güreşi oyunu, voleybol ve daha pek çok oyun köy halkı tarafından sergilendi. Oyunların ardından 13. Tazlar Katmer Şenliği Komite Başkanı Şenol Ünal şenlikle ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

BAŞYAYLA’YA İLGİ YOĞUNDU
Konuşmanın ardından havai fişek gösterisi yapıldı. Daha sonra O Ses Türkiye yarışmacısı Büşra sahneye çıktı ve Tazlarlıları coşturdu. Büşra’nın ardından Program yapımcısı ve sanatçı Turgay Başyayla sahneye çıktı. Turgay Başyayla, konserin öncesinde Tazlarlı ve Tazlar dışından gelen misafirlerin hatıra fotoğrafı isteklerini kırmadı.

ALİ ÖZKAYA DA ŞENLİĞE KATILDI
Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in de katılarak vatandaşlarla buluştuğu şenlikte, Orman ve Su İşleri Bakanlık Müşaviri Halil Ürün de Şenlik Komite Başkanı Şenol Ünal’ı arayarak tebriklerini iletti.
Şenliğin ikinci günü ise Mevlit okundu, Tasavvuf müziği eşliğinde yapılan mevlitte etli pilav dağıtıldı.
Şenliğin son bölümünde, sponsor firmalara ve şenlikte yapılan oyunlarda derece elde edenlere plaket takdim edildi. Misafirlere ve yöre halkına lokum ve katmer dağıtımının ardından şenlik sona erdi.